Deep Web Nedir?

Root

Administrator
Yönetici
Deep Web Nedir?

Web sitelerin'de, Çoklu teknik nedenleri ile geleneksel arama motorları tarafından indexlenmeyen bir içerik sınıfında yer alır. Bu sebeple geleneksel bir arama motoruyla erişilememesi söz konusudur. Deep Web’deki bilgiler, Gözlemler özelleştirilmiş intranetler (şirketler, devlet kurumları ve ya üniversiteler gibi iç ağlar), Lexis Nexis veya Westlaw gibi ticari veritabanları veya arama, tarama sorguları veya formları vasıtası ile içerik üreten siteleri temel olarak kapsar. Hidden web olarak isimlendiriliği'de olmaktadır.

Deep web’te bir site Yöneticisi, web sitesini web tarayıcılarından gizlemek adına ve sayfaların endekslenmesini önlemek için bazı yöntemler kullanılır. Bunlardan bazıları, surface web sitelerinin sayfalarına bağlantı içermediğinden emin olmak, sayfalara erişimi teknik yollarla (Mesala, captcha’lar) sınırlamak veya sayfalara erişkin olmak için giriş yapılmasını zorunlu haldedir.

Deep Web’ e bir örnek verilecek olursak: Pastebin çok miktarda içeriğe sahiptir, pek fazla bilgi yayınlanması sebebiyle, çoğu sayfada içerisinde kaynağa yönlendiren bağlantılar yoktur ve sadece belirli arama araçları kullanılarak bulunabilir. Başka bir örnek, belirli bir grubun giriş bilgilerini kullanarak ulaşım sağladığı portallerdir. Bunlara örnek verilecek olursa bankacılık verileri, hasta verileri, kişisel kimlik verileri vb.- Fakat Bunları Denemek, Sizin açınız'dan Zor olabilir. Çünki İyi araştırmanın Ve Araştırma'dan sonra icraat etmeniz, Size çok Zevk vericek.

original.jpg
 
Üst